Nano-impregnace

Nano-impregnace jsou velmi mladý obor, který ale nabízí velké množství příležitostí a nových možností. Jako každá nová technologie, i nano-impregnace mohou hodně posloužit, ale je potřeba se v oblasti nanotechnologií dobře orientovat, aby si člověk namísto pomoci neuškodil, nebo nenaletěl některým z prodejců kdo ví čeho s nápisem "nano" na obalu. Právě s touto orientací v oboru nano-ochrany povrchů se vám na tomto místě vynasnažíme pomoci.

Nanotechnologie obecně jsou velmi zvláštní svět, ve kterém často vlastnosti, které známe v našem normálním makro světě, fungují jinak, nebo i zcela obráceně. Částice, které se mají odpuzovat, se přitahují, materiály, které známe jako měkké mohou být extrémně pevné a to i v rozměrech, které nejsme schopni pozorovat ani pod lupou. To jsou jen střípky zajímavostí, které nám nano svět přináší. Samotný pojem "nano" znamená miliardtina, jeden nanometr (1nm) je tedy miliardtina metru. Taková je velikost částic, se kterými v oboru nano-impregnací pracujeme. Pro lepší představu si můžete vzít jeden lidský vlas - ten je zhruba 50.000 krát silnější. Bylo by tedy potřeba minimálně desítek, spíše stovek tisíc nano částic najednou, abychom je byli schopni spatřit zrakem. A v tomto vlastním miniaturním nano světě již platí zcela jiná fyzika, veškeré naše vědy ztrácejí pevnou půdu pod nohama a zjišťují, že je vše zcela jinak. A právě díky tomu, že naši kolegové již dobře vědí, co se to tam děje, jak a proč, máte zde i vy k dispozici několikátou generaci materiálů pro nano-impregnace, které přinášejí to nejlepší z prostředí atomů a molekul do našeho velkého světa.

Nejdůležitější vlastnosti nano-impregnovaných povrchů:

  • neviditelná extrémně tenká, ale odolná ochranná vrstva
  • netoxická a zcela pasivní, tedy bezpečná ochrana povrchu
  • voděodpudivé (hydrofobní) působení, stejně tak odpuzuje oleje (oleofobní) apod.
  • nano-impregnace jsou zcela prodyšné, ošetřený materiál tak nenamočíte, ale stále dýchá
  • nano-povrch je pasivně antibakteriální - bakterie se na něm nemohou uchytit, nemají podmínky pro svou existenci a rozmnožování a tím pádem záhy odumírají.
  • jakýkoli povrch je možné snadno udržovat díky Easy to clean efektu (efekt snadného čištění) jen obyčejnou vodou
  • drop efekt - efekt lotosového květu, je důvodem pro tvorbu těch známých krásných pravidelných kapiček na povrchu nano-impregnací. Jedná se o původní efekt, který inspiroval vědce ke zkoumání přírodních projevů a jejich následnému převodu do podoby materiálů sloužících lidem.
  • po instalaci na povrchu zůstávají jen pevné ochranné vrstvy nano částic, zatímco nosič (nejčastěji voda, nebo ethanol) zcela vyschne. (Pozor, tohoto zneužívají mnozí nepoctivci, kteří jsou si vědomi toho, že samotné nano částice nejsou viditelné zrakem!)
  • lesklé povrchy získají díky nano-impregnacím dokonalý vzhled a ještě vyšší lesk, celé roky udržitelný snadným otřením

 

Dále se budeme věnovat základnímu rozdělení materiálů pro nano-impregnace, nutností správného a kvalitního předčištění před aplikací nano-impregnací, volbou správného nano materiálu, i například řešením následků a oprav po špatně nanesené, nebo nekvalitní nano-impregnaci. Doporučíme vám i vhodné nano čističe, nebo pracovní postupy, kterými za své peníze získáte řadu let ve snadno čisté domácnosti, dílně, provozu, nebo i s lehce čistým autem, které vás nebude stát hodiny času leštění, ale přinese mnoho radosti na pohled.

Profesionální nano ochrana povrchu

Naše znalosti nanotechnologií, které vám touto formou rádi předáme, vychází z více než deseti let provozu mateřské německé společnosti, která je už jen díky tomu, že stála u samotného zrodu oboru nano-impregnací, působí jako leader oboru. Obecně jsou na celém světě známa tři silná centra, určující vývoj nano-impregnací. Dvě jsou mimo náš logický dosah, i když i tam navazujeme nové spolupráce a připravujeme pro vás nové produkty. Jedná se nepochybně o USA a Japonsko. Hlavním centrem vývoje i využití nano-impregnací je ale zcela jistě právě sousední Německo, kde se začal celý obor před zhuba desetiletím vyvíjet s velkou intenzitou a kde se uživatelé již řadu let učí žít v čistším, zdravějším a přívětivějším prostředí právě díky využití nano-materiálů pro ochranu povrchů.

Každá nová technologie má svá specifika a přesné postupy. Stejně tak i nano-impregnace pro ochranu povrchů slouží lidem s nečekanými, až zázračnými výsledky, ale je třeba dodržet nejvhodnější postupy a používat ty správné materiály. Pokud nemáte jistotu, že vše zvládnete správně, chybí vám čas, nebo vám jen schází trpělivost pro několikeré pokusy, můžete se s důvěrou obrátit na naše zkušené techniky. Pomohou jak radou ve formě konzultace, nebo doporučení, tak si díky našemu technickému zázemí můžete objednat i technika, který pro vás celou instalaci odborně zajistí. V takovém případě máte nejen jistotu dokonalé nano-ochrany povrchu, ale i garanci na aplikaci od přední české nano-impregnační společnosti.

Další infromace budeme průběžně doplňovat. Pokud Vás ale již nyní zajímá cokoli, co zde nebylo zodpovězeno, nebo máte otázky ke konkrétnímu využití nano-impregnací, neváhejte nás kontaktovat.

Přejeme mnoho šťastně ušetřeného času, i práce.

Váš tým iNano.cz